Червона калина

Дискографія

«Червона Калина» – популярний у 70-х – 80-х роках український ансамбль з Нью-Йорку (США).
Ансамбль організований у 1976 році пластунами куреня «Червона Калина» (Нью-Йорк), у складі – ст. пл. Олесь Кузишин, організатор і керівник (фортепіано, гітара, вокал), ст. пл. Оксана Тромса (вокал), ст. пл. Ростислав Декайло (гітара, вокал) та пл. уч. Богдан Кузишин (барабани).
Практичні приготування до виступу ансамблю розпочали ще восени 1975 року. Молоді музиканти власною працею придбали нові інстументи, стилізовані костюми в червоно-зелених барвах калини, та вивчили оригінально опрацьований та ще й підкреслений власними композиціями репертуар.
Новостворений ансамбль успішно дебютував на маскарадній вечірці Пластової Станиці Нью-Йорку в березні 1976 року.
Після цього успішного виступу музиканти з новим завзяттям взялись до праці. До ансамблю приєднались і двоє нових учасників – ст. пл. Орест Вірстюк (акордеон) та ст. пл. Олег Дейкало (бас-гітара). В такому складі ансамбль виступив ще на кількох мистецьких заходах – забаві Школи Українознавства в Нью-Йорку, на студентській забаві в Пассейку, на 50-літті куренів УПС і УСП «Червона Калина» в Гантері, на Союзівці, і в Гомпстеді. Усі ці виступи були доволі успішними, ансамбль здобув багато нових прихильників.
У 1977 році ансамбль залишили брати Олесь та Богдан Кузишини і організували ансамбль «Іскра», який теж в скорім часі набув великої популярності в шанувальників української музики у Північній Америці.
Незважаючи на те, що “Червону Калину” залишив її організатор, ансамбль продовжив свою діяльність. До ансамблю приєднались Орест Тарасюк (барабани), Борис Вірстюк (саксофон, акордеон, синтезатор) та Олег Сохан (клавішні інструменти).
Уже у 1980 році «Червона Калина» в такому оновленому складі записала доволі успішну платівку «Фіялка». На платівці можна почути українські народні пісні, твори авторів з України та композиції учасників ансамблю, польки, танго, музичні композиції з елементами року, джазу та панку.
З поміж найбільш пам’ятних концертів ансамблю у той час були виступи на вікенді «Міс Союзівка» в оселі Українського Народного Союзу (UNA), на «Українському фестивалі у Нью-Джерсі» (New Jersey Ukrainian Festival) в Центрі Мистецтв (Garden State Arts Center), на «Пертському Українському Молодіжному Фестивалі» (Perth Amboy Ukrainian Youth Festival) та «Українському Фестивалі у Барнесвілі (Пенсильванія)» (Barnesville (Pa.) Ukrainian Festival).
В середині 80-х склад ансамблю знову змінився. Ансамбль залишила вокалістка Оксана Тромса та кілька музикантів попереднього складу, їм на заміну прийшли інші.
Новою вокалісткою ансамблю стала уже знана на той час співачка Ольга Худоба. «Червона Калина» значно розширила свій репертуар та стилеву різноманітність, що дало можливість ансамблю виступати і перед англомовною публікою. Також музиканти продовжили працювати над покращенням та удосконаленням своїх уже відомих пісень, працювали над новим матеріалом. Ансамбль і далі мав великий успіх у шанувальників української музики в США.
За час своєї діальності «Червона Калина» виступила на численних весілях, танцях, вечірках та ін. мистецьких заходах. З концертами ансамбль побував у багатьох містах північно-східного побережжя США.
Ансамбль припинив свою діяльність на початку 90-х років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *