Слободенко Олег

Олег Слободенко – відомий музикант, композитор та виконавець, художній керівник ВІА “Граймо”, у якому співала знаменита українська співачка Юлія Пашковська.
Кар’єра Олега Слободенка починається з легенди київського біґ-біту, гурту «Друге дихання», який було створено в червні 1966 року. Вчорашні школярі: Олег Слободенко (гітара), Сергій Чаришников (барабани), Михайло Ніколаєв (бас-гітара) і Володимир Ткалич (гітара) не тільки «знімали» один-в-один «Бітлз» та «Холіз», але й складали власні пісні та робили обробки народних. На другому київському фестивалі біґ-біту в жовтні 1967 року «Друге дихання» виграло перше місце. Володіючи відмінною, як на той час, апаратурою, навесні 1968 року гурту вдалося влаштуватися в Укрконцерт, отримавши офіційну вивіску «Веселі шпаки» (на той час Ніколаєва замінив Ігор Федосюк). “Шпаки” співали недовго – після одного зі збірних концертів, який транслювався на Москву (в кінці 1968 року) в Укрконцерті пролунав «дзвінок із столиці» – на кшталт «що ви там собі дозволяєте?». Наступна спроба легалізації привела до створення нового естрадного ВІА – весною 1969 року Слободенко і Чаришников, об’єднавшись з екс-музикантами гурту «Onсe» (Юрій Виноградов (вокал, клавішні), Григорій Махно (бас-гітара) та Олександр Кузнєцов (гітара), складають професійний ВІА «Граймо», у якому Слободенко обійняв посаду художнього керівника. Ансамбль став акомпануючим складом Юлії Пашковської та супроводжував її в театралізованих програмах Юрія Тимошенка і Юхима Березіна (Штепселя і Тарапуньки), знімався в їхніх фільмах, брав участь у декількох “Голубих вогниках”.
У 1986 році Юрій Тимошенко (Тарапунька) помер. У 1989 р. Юлія Пашковська йде з Укрконцерту, і ВІА “Граймо” припиняє своє існування.
Олег Слободенко спочатку працював коментатором Держтелерадіо, а потім став відомим естрадним композитором – його пісні співали Тамара Гвердцителі, Катя Семенова, Софія Ротару, Лев Лещенко, Василь Зінкевич, Алла Кудлай, Володимир Удовиченко, гурт «Краяни» та ін.
Також виступав як співак з сольними програмами.
Найвідоміші його пісні – “Магнолія”, “Молоді літа”, “Солодка омана”, “Не поверну човен”, “Крізь літа”, “Дикая роза”.

Всі доступні записи пісень Олега Слободенка (українською мовою):

Казино у Василя (сл. М.Войнаренка) – дует “Світязь”
Крізь літа (сл. В.Герасимова) – В.Зінкевич; ВІА “Беркут”
Магнолія (сл. Г.Дишиневич) – О.Слободенко
Мови чарівний голос (сл. С.Галябарди) – О.Слободенко
Молоді літа (сл. В.Герасимова) – гурт “Краяни”; ВІА “Беркут”
Не поверну човен (сл. С.Галябарди) – А.Кудлай
Синьоока чаклунка (сл. В.Лашука) – Л.Сандулеса
Солодка омана (сл. Г.Дишиневич) – В.Зінкевич
Тиха вода (муз. І.Поклада, сл. Ю.Рибчинського) – О.Слободенко і Ю.Пашковська

Магнолія (О. Слободенко – Г. Дишиневич) – Олег Слободенко

Солодка омана (О. Слободенко – Г. Дишиневич) – Василь Зінкевич

Тиха вода (І. Поклад – Ю. Рибчинський) – Олег Слободенко і Юлія Пашковська

2 Responses to Слободенко Олег

 1. Таня коментує:

  Добридень панове!
  Ніде не можу знайти пісню у виконанні Олега Слободенко ,,На теплоході Ренесанс,, яку він виконував, чула її по укр. радіо в 80х.
  Зараз тільки у виконанні Лещенка можливо знайти, але..не то пальто..дуже подобалось у виконанні автора.
  Можливо підкажите чи можливо ссилку дасте, я розумію тільки аудіо, але ж дуже хотілось би згадати те виконання. Дякую!))

 2. Микола коментує:

  Як шкода, що сьогодні молодь не знає таких прекрасних співаків і просто СПРАВЖНІХ УКРАЇНЦІВ! А звідки ми можемо знати їхні імена, якщо крім Тіни Кароль (ЛІБЕРМАН) на радіо і на телебаченні ніхто не звучить! Лібермани і Рабиновичі все загарбали…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *