Каравана

Дискографія

Чоловічий квартет “Каравана” – це не тільки вислід непереможного бажання творити легке, веселе, соняшне та ясне у нашому житті, але й вияв живих потреб нашої суспільності, її туги за культурною розвагою, за світом усміхнених мельодій, що час від часу роз’ясняли б небо наших сірих буднів.
Заснований в 1965 р., квартет намагається продовжувати традицію передвоєнних квартетів у Західній Україні – Курочки, Козака, Балтаровича та ін. Він старається і своїми ориґінальними цеголками заповнювати прогалину в тій намаловажній ділянці пісенної культури народу, яка в нас ще, порівнюючи, занедбана.
Своїм репертуаром квартет хоче знайомити, в першу чергу, молодого слухача з багатством і красою української народньої пісні, композицій, чи обробок М. Фоменка, А. Гнатишина, П. Майбороди та ін., чи й невідомих авторів і композиторів із рядів УПА. При цьому він постійно пам’ятає, що молодь живо цікавиться піснею легкою, танцювального жанру.
Підчас свого існування квартет “Каравана” розвеселював своїх слухачів в українських громадах багатьох міст східньої частини Америки і Канади, збираючи заслужені оплески й поширюючи круг своїх симпатиків і приятелів.
Своєю першою платівкою (1970) “Каравана” хотіла увіковічити свою творчу працю та внести маленький промінь українського сонця в українські серця на чужині. Учасники квартету згадують, що “пісні, зібрані в нашій першій платівці в 1970 р., продзвеніли майже по всьому світу. Розійшлися вони не тільки в США й Канаді, але залетіли між українські люди в Бразилії, Аргентині чи Австралії. Наша легкокрила пісня вітала в українських домах і душах у країнах вільної Европи і завітала навіть на наші рідні землі”.

Наступна платівка квартету вийшла у 1974 р. “Ця друга платівка, своїм репертуаром і характером, не багато різниться від першої. Тут бо теж переважають пісні легкого, розвагового жанру, з давніших композиторів пригадуємо тут І. Недільського, а з новіших Кос-Анатольського і П. Різолю. До зовсім нових, модерних надбань нашого репертуару належать твори Анети і Іренея Ковалів та Михайла Шкварка.
В оцю в’язанку популярних пісень ми хотіли внести різні настрої і різні кольори. Тому тут насправді “Караваною”, у свій час незвичайно поширені і загально люблені пісні, що їх співали Січові Стрільці “як ішли у бій то співали…“ В альбом української стрілецької пісні золотими літерами записалися імена іх композиторів: М. Гайворонського, Р. Купчинського й Л. Лепкого. З новіших є тут пісня Гр. Китастого “Чужино“, вона бо незвичайно тепло торкає струни кожного українського серця.
І врешті, у гомін твердої доби Каравана вплітає свій голос в єднанні з протестом української спільноти у вільному світі, проти переслідування наших діячів культури в Україні: це пісня І. Коваля – М. Шкварка “Нескореним слава“ (англійський переспів “Нескорених“ зблизить цю пісню до наших англомовних приятелів)”.

Склад квартету “Каравана”:
Богдан Бемко – мистецький керівник
Роман Яськів
Іреней Коваль
Роман Канюка (перший склад, до Михайла Шкварка)
Михайло Шкварко (другий склад, змінив Романа Канюку)

В запису першої платівки брали участь Ґеня Вольц (фортепіано), Богдан Кряк (гітара) та оркестр “Темпо” під орудою Іренея Коваля. В запису другої платівки – Анета Коваль (фортепіано) та оркестр під керівництвом Михайла Шкварка.

(Інформація з платівок “Каравана співає” і “Каравана співає №2”)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *