Свидюк Микола

Микола Свидюк – Народний артист України, співак і композитор.

Микола Свидюк – один з тих небагатьох митців, в якому щасливо переплелися дар композитора з даром співака. Співає те, що сам створив. Серцю близьке те, що сам відчув і виплекав. Його музика надихає, його пісні сповнені справжнім українським мелосом. М. Свидюк створює власний музичний світ, в якому поєднуються мелодія, душа та неповторний вокал. Український співак та композитор є автором відомих хітів “Доне, моя донечко”, “І люблю і сміюсь і печалюсь”, “Рушники”, “Весна для тебе”, які закріпили за ним провідне місце серед перших представників української естрадної сцени. Цей талановитий від Бога артист підкорив багатьох шанувальників своєю щирістю, чарівним голосом і по-справжньому українським піснями, які назавжди залишаються у серці.
Микола Свидюк народився в Одесі, з дитинства його покликанням стала музика, він відмінно закінчив музичну школу, одеське музичне училище по класу баяна та Київський інститут культури і мистецтв. Вже у студентські роки пише музику до п’єс, створює власний колектив, познайомившись з плеядою видатних українських поетів, пише пісні, які одразу стають популярними. Він ніколи не зупиняється, постійно працює над собою, пише пісні, створює музику для спектаклів. Концерти М. Свидюка – це завжди живий звук, справжня музична імпровізація та спілкування зі слухачами. В чому ж секрет успіху М. Свидюка? Мабуть це простота, відкритість музиканта, його щирість і неповторний баритон та відданість своїй справі. Йому аплодують в найкращих залах України, Росії, Казахстану, Узбекистану, Канади, Польщі та Німеччини. Його пісні звучать в репертуарі зірок української естради. Останнім часом співпрацює з одеською поетесою Ксенією Точицькою, у їх творчому тандемі створено вже чимало пісень для молодих талантів.
Народження пісні для композитора, як народження людини,- це подія. Артист постійно перебуває у пошуку нових мелодій, інтонацій. Для нього пісня – не просто жанр мистецтва, а засіб духовного очищення, особливо “народна”, яка наближує людину до рідного коріння. М. Свидюк переконаний, що пісня несе в наш прагматичний нервовий світ магнетичну силу добра, зігріває…

Земляки (М. Свидюк – Г. Даниленко)

На всі літа (М. Свидюк – М. Ткач)

Український пересмішник (М. Свидюк – В. Герасимов)

Пісні Миколи Свидюка у виконанні інших співаків:

Пароплави (сл. І. Шаферана, укр. текст Н. Яремчука) – дует “Світязь”

7 Responses to Свидюк Микола

 1. Ігор коментує:

  Наскільки я пам”ятаю, в одній із телепередач Микола Іванович казав, що народився він на Кіровоградщині, здається, в Ульянівському районі.

 2. Шановні господарі і читачі сайту!
  Поділіться, будь-ласка, якщо маєте у своїй фонетеці, піснею Миколи Свидюка “Осокори”. Я її чув лише один раз років 10-15 тому, і не дуже впевнений у правильності назви пісні, але співав напевне Микола Свидюк. Там були слова “… з вами радість ділитиму й горе, осокори-брати, осокори…” Дуже дякаую всім, хто організував і підтримує чудовий сайт. kafedramath@gmail.com

 3. Ганна коментує:

  Вітання з Днем народження. Здоров*я, творчих успіхів Миколі Свидюку.

 4. Аня коментує:

  Доброго дня! Я хочу запропонувати пісні Миколі Свидюку для його виконання! Як і куди надіслати, щоб був не фейк?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *