Шаріфов Юрій

Юрій Шаріфов народився 25 травня 1946 року у Львові. Батько – перс (справжнє прізвище Шаріф), мати – українка. Закінчив Львівську консерваторію, отримав три музичні освіти – скрипаля, музикознавця і композитора. Автор камерно-інструментальних і симфонічних творів, джазових композицій та естрадних пісень.

У середині 60-х був одним з перших, хто почав грати рок в Радянському Союзі (гурт “Електрон”). У 70-х – 80-х рр. грав у чернівецьких ансамблях «Смерічка», «Червона Рута» (музичний керівник), «Жива Вода» (засновник та керівник). У складі джаз-, рок-, поп-, фолк-груп та з сольними концертними програмами гастролював у 24-х країнах. Учасник сотень фестивалів. Співпрацював з багатьма відомими особистостями (Софія Ротару, Юрій Башмет, Назарій Яремчук, Володимир Івасюк, Лілія Сандулеса, Іво Бобул, Олександр Сєров, Ігор Саруханов та іншими).

З середини 70-х рр. активно працював у сфері електронної музики. Після розпаду гурту “Жива вода” був лідером джаз-рокового колективу «Open Blues Band». Вів авторські музичні програми на легендарному радіо «Ініціатива». Багаторічний голова журі всеукраїнського рок-фестивалю «Тарас Бульба». Учасник багатьох музичних і культурних проектів.

Помер 21 липня 2017 року у Львові на 72-му році життя.

Всі доступні записи пісень Юрія Шаріфова:

Звідки в тебе очі сині (сл. І. Лазаревського) – ВІА “Жива вода”
Колечко с бирюзой (сл. А.Прокоф’єва) – ВІА “Жива вода”
Осінь багряна (сл. М.Задорожного) – Н.Яремчук

  1. Звідки в тебе очі сині
  2. Колечко с бирюзой
  3. Осінь багряна

Скачати

One Response to Шаріфов Юрій

  1. David Gleser коментує:

    Земля тебе пухом Юрчик !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *