Павло Ананійович ДВОРСЬКИЙ – знаменитий співак і композитор, Народний артист України.
Народився 1 лютого 1953 в мальовничому селі Ленківці Чернівецької області. Навчався в музичній школі в райцентрі Кельменці. Закінчив у 1976 р. музичне училище в Чернівцях відразу по трьом відділенням: хорово-диригентське, народних інструментів (баян), вокальне, Львівську консерваторію (1994; клас І. Неботкинського).
У 1976-2005 роках – соліст Чернівецької філармонії, починав у складі вокально-інструментального ансамблю “Смерічка” разом з Назарієм Яремчуком та Левком Дутковським. Ставши другим голосом Назарія Яремчука, Павло довгий час залишався в тіні. У 1979 році в репертуарі «Смерічки» з’явилися перші пісні Дворського — «Стожари» та присвячена пам’яті Володі Івасюка «Маки для сина». Його незабутні “Стожари” облетіли всю Україну, стали улюбленим народним шлягером.
Велику роль у творчому становленні артиста відіграли зустріч і знайомство з Володимиром Івасюком. Павло Ананійович мріяв стати оперним співаком, але задушевні мелодії славетного композитора заполонили його душу.
Пісня «Смерекова хата» стає його своєрідною візитною карткою. Вона народилася з мелодії, що, не покидаючи, бриніла в серці на далеких гарячих пісках Чорного моря в Болгарії, де Дворським заволоділа справжня туга за рідним краєм… Не було поруч інструмента, не було в Ленківцях у батьків телефону, щоб подзвонити. Чекав повернення. Коли ж приїхав, одразу зателефонував Миколі Бакаю, сказав, що має мелодію й один рядок вірша «Смерекова хата, батьківський поріг…». Знав, що саме Микола Петрович зрозуміє його як ніхто — у дитинстві був вивезений до Сибіру. «Ти мені так розворушив серце, що йду працювати», — відповів Бакай. І через кілька днів приніс вірш. Саме це й принесло Павлу популярність у 1985 році, коли Яремчук заспівав «Смерекову хату» та «Писанку». Дворського признали повноправним солістом «Смерічки», і він заспівав свої пісні сам.
У репертуарі співака – українські народні пісні, перлини світової класики, які талановитий митець виконує англійською та італійською мовами, власні пісенні твори на вірші сучасних майстрів пісенної поезії, зокрема: “Батькова криниця” (М. Чепурна), “Писанка” (М. Ткач), “Стожари” (В. Кудрявцев),
“Яремчанський водоспад” (А. Драгомирецький), “Товариство моє” (Б. Гура), “Гетьманський заповіт” (Р. Братунь), “Меланхолія жовтого саду” (В. Крищенко), “Україна і ти” (О. 0рач), “Святий оберїг” (Т. Севернюк), “Ніхто так не лю6ив” (М. Бучко), “Нехай тобі розкаже дощ” (І. Лаэаревський), “Молитва” (Г. Булах), “Повернення додому” (А. Кичинський), “Колискова для доні” (Л. Костенко), “Завітайте до нас” (В. Герасименко), “Сад осінніх яблунь” (В. Китайгородська) та ін.
Особливо плідною стала творча співпраця з М. Бакаєм (“Смерекова хата”, “Горнусь до тебе, Україно”. “Будуймо храм”, “Музика весни” тощо) та Г. Калюжною (“Забута ікона”. “Не відлітай”, “На далекі вогні”).
У «Смерековій хаті», а ще у піснях «Горнусь до тебе, Україно», «Товариство моє», «Солов’їна пісня», «Рідна мова» Павло Дворський заявляє про себе як громадянин і патріот. Характерною особливістю цих творів є їх глибоко ліричний, навіть інтимний зміст. У них немає лозунговості й плакатності, а тільки щира синівська любов. У більшості випадків сам Дворський дуже точно інтонує свої пісні й створює в них об’ємний образ України — не тієї, у якій живемо, а тієї, якої прагнемо.
Незабутніми в пам’яті шанувальників українського виконавця залишилися концертні програми в Національному палаці мистецтв “Украіна”: “Горнусь до тебе, Україно”(1994), “Буковинське танго” (1998), “Почуття” (1999, у супроводі естрадно-симфонічного оркестру України під керуванням народного артиста України Віктора Здоренка), “Стожари” (2001), “Товариство моє” (2003), “Тридцять пісенних сходинок” (2006), творчі звіти перед земляками (зокрема “Автографи любові” – Буковина, Кельменці, 1996).
1994 року Павло Дворський відзначений почесним званням Народного артиста України. Тоді ж він знайомиться з майбутнім продюсером Марією Свистуновою.
З успіхом Павло Дворський презентував чарівну українську пісню в Лаосі, Індії, Австралії, Канаді, Італії, Німеччині, Чехословаччині, Румунії, Росії, Франції, Польщі.
Творчості Павла Дворського була дана висока оцінка і в США. Виступ на українсько-американському фестивалі в Нью-Джерсі з американським естрадним колективом на сцені знаменитого Медісон Гарден Стейт пройшов з великим успіхом.
1995 – найдовші в житті співака гастролі за океаном (більше трьох місяців), разом з Володимиром Прокопиком та дуетом «Писанка» гастролював по Сполучених Штатах Америки та Канаді. І мав бути там до середини липня. Але 29 червня вони прилетіли з Нью-Йорка і застали ще живим Назарія Яремчука. Могли впродовж години поспілкуватися з ним. Це був останній день Назарієвого життя. Наступного ранку Яремчук помер у Павла на очах…
Побачили світ аудіоальбоми та компакт-диски: “Біла криниця” (1988), “Будуймо храм” (1990, 1999), “Горнусь до тебе, Україно” (1993), “Товариство моє” (1994), “Стожари” (1995), “Автографи лю6ові” (1996), “За6ута ікона” (1999), “Буковинське танго” (1999), “Почуття” (2000), “Чверть століття дарую пісні” (2001), “Так починається кохання” (2002), “Молода мелодія” (2003), “Смерекова хата”, “Canzoni di раѕѕіоnе” (2004), “Кольори любові” (2005, 2006), “Щастя моє” (2007, 2008). 2003 — вихід подвійного альбому «Товариство моє», де пісні митця виконуються метрами української естради: В. Білоножком, Л. Сандулесою, І. Бобулом, тріо «Либідь», Н. Яремчуком та іншими.
15 березня 2003 року в Національному палаці культури «України» відбулася програма «Товариство моє» до 50-річчя з дня народження П. Дворського, а у 2003—2005 рр. за ініціативи української греко-католицької церкви — концертна поїздка до Італії по містах Рим, Брешія, Терні.
Павло Дворський – лауреат обласної комсомольської премії імені Кузьми Галкіна (1987, за пропаганду молодіжної пісні), фестивалів “Червона рута” (1989, він був третім в жанрі популярної музики), “Пісенний вернісаж” (1990), дипломант Міжнародного фестивалю сучасної пісні “Шлягер року” (номінація “Краща пісня року” (щорічно з 1996 р.), “За вагомий внесок у розвиток естрадної пісіі’ (2000) та ін.
У мистецькій колекції обдарованого Майстра багато нагород і відзнак: “Лицарський хрест слави” (української діаспори Канади, США, 1996); знак “Відмінник освіти України”(1999);
орден “За заслуги” ІІІ ступеня (2001); медаль “За громадянську мужність” Української спілки ветеранів Афганістану (2001), орден “За заслуги” ІІ ступеня (2003); почесна відзнака “За досягнення в розвитку культури і мистецтва” Міністерства культури України (2003); православний орден архістратига Михаїла (2006), грамота і пам’ятна медаль Верховного архієпископа Києво-Галицького Любомира за благодійну діяльність; подяка патріарха Любомира Гузара (2007).
Павло Дворський – майстер спорту України з настільного тенісу (2003). Брав участь у турнірах в Україні, Росії, Молдові, Естонії. Має перший розряд з футболу. Професійно грає на акордеоні, губній гармошці, трубі. Важливими складовими його успіху є працьовитість і наполегливість. Митець мріє про нові пісенні програми, запис альбому пісень у супроводі симфонічного оркестру. Девіз Народного артиста: “Не зупинятися!”.
Павло Дворський щасливий, що пісенні родинні традиції продовжують його сини.
Всі доступні записи пісень Павла Дворського:
Пісні у виконанні Павла Дворського:
Аве, надіє (сл. А.Демиденка)
Автографи любові (сл. М.Бучка)
Алло, алло (сл. Л.Курявенка)
Ангели Майдану (сл. Б.Пісного)
Балада про Крути (сл. М.Бакая)
Батькова криниця (сл. М.Чепурної)
Батькова сорочка (сл. Г.Булаха)
Бережи любов (сл. М.Бакая)
Біле й чорне (сл. Г.Калюжної)
Білий клин (сл. Н.Молодої)
Будуймо храм (сл. М.Бакая)
Буковинське танго (сл. З.Бичкової)
Весільні коні (сл. Н.Стефурак)
Відлітають лелеки (сл. М.Бакая)
Відпливають білі кораблі (сл. Р.Братуня)
Вітчизни дим (сл. О.Кіс)
Вічність (сл. О.Орача)
В’язниця /Розлука/ (сл. А.Кичинського)
Гетьманський заповіт (сл. Р.Братуня)
Горнусь до тебе, Україно (сл. М.Бакая)
Дві білі птиці (сл. Я.Яроша)
Дві свічі (сл. І.Маковійчука)
Дзвони Софії (сл. Г.Булаха)
Допоки музика звучить (сл. Г.Калюжної)
Дует (сл. Г.Калюжної)
Живиця (сл. М.Чепурної)
Журавлині ключі (сл. П.Лехновського)
За Україну (сл. В.Герасименка)
Забуваю (сл. Л.Ляхомської) – з Л.Ляхомською
Забута ікона (сл. Г.Калюжної)
Завітайте до нас (сл. В.Герасименка)
Заграй, музико /Маестро/ (сл. Я.Музики)
Задивлюсь в твої ласкаві очі (сл. Н.Яремчука)
Закохана осінь (сл. Л.Ляхомської)
Змилуйся, Боже (сл. М.Бакая)
Знаю (сл. Г.Калюжної)
Золоте весілля (сл. Г.Калюжної)
Золоте руно (сл. В.Крищенка)
Зустріч в дорозі (сл. В.Івасюка)
Зустріч у дощах (сл. Р.Братуня)
І травень був (сл. А.Дущака)
Квітка вогню (сл. Н.Стефурак)
Колискова для доні (сл. Л.Костенко)
Коляда (сл. В.Романюка)
Корабль-Земля (сл. Ю.Рибчинського)
Кохання може все (сл. В.Крищенка)
Кохання у Львові (сл. Б.Кульчицького)
Край моє серце (сл. Г.Калюжної)
Ластівко (сл. А.Пасічника)
Лети, любове (сл. В.Іваницького)
Літо з тобою (сл. А.Кичинського)
Маки для сина (сл. Т.Севернюк)
Мама Марія (сл. М.Ткача)
Мамині очі (сл. М.Бакая)
Медові острови (сл. Г.Калюжної)
Меланхолія жовтого саду (сл. В.Крищенка)
Мелодія для сина (сл. Г.Калюжної)
Місто туманів (сл. Г.Калюжної)
Місячна дорога (сл. М.Бакая)
Молитва (сл. Г.Булаха)
Молода мелодія (сл. М.Бучка)
Музика (сл. Г.Калюжної)
Музика весни (сл. М.Бакая)
На далекі вогні (сл. Г.Калюжної)
На поклик матері (сл. В.Бабуха)
Над Україною дощі (сл. М.Бучка)
Нас багато по світу (сл. Б.Гури)
Наша розмова (сл. Г.Калюжної)
Не відлітай (сл. Г.Калюжної)
Не даймо себе обдурити (сл. М.Бакая)
Не забудь мене (сл. Г.Калюжної)
Нежданна зустріч (сл. В.Крищенка)
Нехай тобі розкаже дощ (сл. І.Лазаревського)
Ніхто так не любив (сл. М.Бучка)
Новорічної ночі (сл. Г.Калюжної)
Ночі кохання (сл. Г.Калюжної)
Осіннє танго (сл. М.Кічковського)
Останнє слово (сл. Г.Калюжної)
Останній лист (сл. В.Кудрявцева і Н.Яремчука)
От така в мене любов (муз. В.Діденка, сл. А.Драгомирецького) – з Н.Мельник
Передчуття осені (сл. Р.Братуня)
Перехрестила на дорогу (сл. В.Герасименка)
Перлина (сл. Л.Блонського і Т.Севернюк) – з В.Дворським
Писанка (сл. М.Ткача)
Підкова на щастя (сл. А.Кичинського)
Пісня Назарія (сл. П.Лехновського)
Пливе над світом біла наша хата (сл. А.Кичинського)
Повернення додому (сл. А.Кичинського)
Подарунок долі (сл. М.Кічковського)
Поїзд о двадцятій (сл. В.Крищенка)
Покладу на музику дороги (сл. Г.Калюжної)
Попурі
Почуття (муз. П.Дворського, сл. Г.Калюжної)
Почуття (муз. Дж.Н.Беріша, сл. Г.Калюжної)
Прости мене (сл. М.Бучка)
Прощальний вальс літа (сл. В.Герасименка)
Рідна мова (сл. Г.Вієру, укр.текст П.Бондарчука)
Роксолани (сл. М.Бакая)
Сад осінніх яблунь (сл. В.Китайгородської)
Сама здогадайся (сл. А.Кичинського)
Святий оберіг (сл. Т.Севернюк)
Смерекова хата (сл. М.Бакая)
Снігозлива (сл. О.Орача)
Солов’їна пісня (сл. М.Бакая)
Сон-трава (сл. М.Чепурної)
Спогад (сл. Г.Калюжної)
Срібні очі (сл. Р.Братуня)
Стожари (сл. В.Кудрявцева)
Суниці (сл. А.Драгомирецького)
Так починається кохання (сл. Г.Калюжної)
Там, де мене немає (сл. Г.Калюжної)
Тебе кохаю (сл. М.Величка)
Товариство моє (сл. Б.Гури)
Троянда у вазі (сл. Г.Вієру, укр.текст П.Осадчука)
У моєму домі (сл. Г.Калюжної)
Україна і ти (сл. О.Орача)
Христос Воскрес (сл. М.Бакая)
Чайки (сл. Г.Булаха)
Чарівна горянка (сл. М.Бакая)
Чернівці (сл. С.Луцяка)
Щастя моє (сл. В.Сиротюка)
Я до тебе прийду (сл. Г.Калюжної)
Я піснями живу (сл. А.Фіглюка)
Anima Mia (Тебе кохаю)
Citta Deserta (Місто туманів)
E Cosi Che Nasce Amore (Так починається кохання)
La Piogia Ti Raccontera (Нехай тобі розкаже дощ)
L’amor Che Tutto Puo (Кохання може все)
Le Stelle Cadenti (Стожари)
Mamma Maria (Мама Марія)
Nesunno Al Mondo Ha Tanto Amato (Ніхто так не любив)
Notti D’amore (Ночі кохання)
Occi D’argente (Срібні очі)
Ragazza (Дівчина)
Біла криниця (сл. В.Третяка) – з Н.Мельник
Друзям за синє море (сл. А.Малишка) – з Н.Мельник
Козак од’їжджає (у.н.п.,обр.П.Дворського) – з Н.Яремчуком і Н.Мельник
Мелодія вогню (сл. В.Третяка) – з Н.Яремчуком
Ой, мати, мати (у.н.п.,обр.П.Дворського) – з Н.Яремчуком і Н.Мельник
Ой на горі два дубки (у.н.п.,обр.П.Дворського) – з Н.Яремчуком і Н.Мельник
Ой слаба я, слаба я (у.н.п.,обр.П.Дворського) – з Н.Яремчуком і Н.Мельник
Пісня серця (сл. М.Бакая) – з Н.Яремчуком і Н.Мельник
Повилася павутиня (у.н.п.,обр.П.Дворського) – з Н.Яремчуком і Н.Мельник
Порізала-м пальчик (у.н.п.,обр.В.Морозова) – з Н.Яремчуком і Н.Мельник
Що буду робити, що муж мене б’є (у.н.п.,обр.П.Дворського) – з Н.Мельник
Закоханий солдат (муз. Е.Канніо, сл. А.Каліфано)
Іспанське болеро (муз. і сл. Б.Ді Кьяра)
Не забудь мене (муз. Е.Де Куртіс, сл. Фурно)
Ой, браття чумаки (у.н.п.)
Ой чия ж то крайня хатка (у.н.п.)
Повернись, моя маленька (муз. і сл. Ч.А.Біксіо)
Повернись у Соренто (муз. Е.Де Куртіс, сл. Дж.Б.Де Куртіс)
Прилетіла ластівка (муз. О.Білаша, сл. М.Ткача)
Пристрасна любов (муз. Е.Тальяферрі і Н.Валенте, сл. Л.Бовіо)
Скажи, чому (муз. Н.Рота, сл. В.Герасименка)
Скажіть їй (муз. Р.Фальво, сл. Е.Фуско)
Ци ти підеш, ци не підеш (лемківська нар. пісня)
Я хотів би тебе поцілувати (муз. Е.Ді Капуа, сл. В.Руссо)
Love Story (муз. F.Lai, сл. C.Sigman)
Mamma (муз. Ч.А.Біксіо, сл. Б.Керубіні)
Maria Mari (муз. Е.Ді Капуа, сл. В.Руссо)
What Is A Youth (авт. уточнюються)
Пісні Павла Дворського у виконанні інших співаків:
А любов лишиться /Ще не вечір/ (сл. В. Кудрявцева) – Назарій Яремчук
Батькова криниця (сл. М.Чепурної) – ансамбль “Медобори”
Весільний розмай (сл. М.Ткача) – Іван Попович
Відпливають білі кораблі (сл. Р.Братуня) – Назарій Яремчук
В’язниця (сл. А.Кичинського) – Віктор Шпортько
Горнусь до тебе, Україно (сл. М.Бакая) – Назарій Яремчук
Допоки віримо (сл. Г.Калюжної) – Ірина Зінковська
Задивлюсь в твої ласкаві очі (сл. Н.Яремчука) – Дмитро Яремчук; гурт “Краяни”
Знаю (сл. Г.Калюжної) – В’ячеслав Дворський
Зустріч в дорозі (сл. В.Івасюка) – Назарій Яремчук
Кохання у Львові (сл. Б.Кульчицького) – Ніна Шестакова
Мама Марія (сл. М.Ткача) – Антоніна Маренич
Медові острови (сл. Г.Калюжної) – Ніна Шестакова
Мелодія вогню /Дві мелодії/ (сл. В.Третяка) – Назарій Яремчук
Місячна дорога (сл. М.Бакая) – ВІА “Світязь”; гурт “Мрія”
Музика весни (сл. М.Бакая) – Василь Зінкевич; Василь Волощук
Музика любові (сл. П.Маги) – дует “Скриня”
Нам співає весна (сл. Р.Борисюка) – ВІА “Черемош”; ВІА “Водограй”
Нехай тобі розкаже дощ (сл. І.Лазаревського) – Іво Бобул
Писала мати писанки (сл. М.Ткача) – дует “Писанка”
Писанка (сл. М.Ткача) – Назарій Яремчук
Сама здогадайся (сл.А.Кичинського) – Фемій Мустафаєв
Смерекова хата (сл. М.Бакая) – Назарій Яремчук
Срібні очі (сл. Р.Братуня) – Василь Зінкевич
Стожари (сл. В.Кудрявцева) – Н.Яремчук; Л.Артеменко; І.Попович; “Краяни”
Суниці (сл. А.Драгомирецького) – Інесса Братущик
Троянда у вазі (сл. Г.Вієру, укр.текст П.Осадчука) – Назарій Яремчук
Щоночі сад приходить до вікна (сл. М.Луківа) – Назарій Яремчук
Я піснями живу (сл. А.Фіглюка) – Семен Торбенко
Яремчанський водоспад (сл. А.Драгомирецького) – дует “Писанка”
Автографи любові (П. Дворський – М. Бучко)
Буковинське танго (П. Дворський – З. Бичкова)
Маки для сина (П. Дворський – Т. Севернюк)
Медові острови (П. Дворський – Г. Калюжна)
Меланхолія жовтого саду (П. Дворський – В. Крищенко)
На поклик матері (П. Дворський – В. Бабух)
Не відлітай (П. Дворський – Г. Калюжна)
Підкова на щастя (П. Дворський – А. Кичинський)
Пливе над світом біла наша хата (П. Дворський – А. Кичинський)
Повернення додому (П. Дворський – А. Кичинський)
Почуття (Дж. Н. Беріш – Г. Калюжна)
Рідна мова (П. Дворський – Г. Вієру, укр. текст П. Бондарчука)
Святий оберіг (П. Дворський – Т. Севернюк)
1 лютого – 60 років від дня народження співака, поета і композитора, народного артиста України, нашого щирого друга Павла Ананійовича Дворського. Поздоровляємо з Днем народження ! Нехай чари у Вашому житті будуть тільки світлими, сни – солодкими, а дні – сонячними та зігрітими теплом дружніх сердець ! Хай Ваша пісня лунає безупинно і зігріває теплом серця на віки ! Щиро вітаємо з днем народження, зичимо щастя, успіхів, любові, вірних друзів та світлих мрій ! І – усього найкращого ! Чекаємо Вас на Хотинщині !
Центральна бібліотека Хотинської районної ЦБС.
Велика подяка Павлові за те , як він виконує свої пісні . Хоча я живу на Дніпропетровщині , так – би мовити є російськомовним , але з великим задоволеням слухаю і Яремчука і Зінкевича і Бобула і багатьох інших . Пісні які виражають любов до коханої , до мами с татом , до своєї землі мабуть і є те багатство яке ніхто і ніколи не приватизує і не відбере у НАРОДА. Ще раз ДЯКУЮ.
Добрий день п. Гориславець чи не могли б Ви підказати де можна скачати пісню П. Дворського “Подарунок долі (М.Кічковський)” скрізь на сайтах
де її знаходжу спаплюжений звук, дякую.
В ЕГО ПIСНЯХ ЖИВЕ АНГЕЛ. ОН-ОБЫКНОВЕННЫ ГЕНИЙ УКРАИНЫ.
ВАН КЛИБЕНРН СЧИТАЛ,ЧТО ПУБЛИКЕ НАДО ПЕРЕДАВАТЬ ЛЮБОВЬ.ЕГО ГОЛОС-ПРОВОДНИК ЛЮБВИ ВО ВРЕМЕНИ.ГОЛОС,КОТОРЫЙ ЛУЧШЕ САМОГО НЕБА.ГОЛОС,В КОТОРОМ-БОГ.ТОЛЬКО У ГЕНИЯ БОЖЕЙ МИЛОСТЬЮ МОЖЕТ БЫТЬ БОЖИЙ,БЕЛЫЙ ГОЛОС.ОН-ОБЫКНОВЕННЫЙ ГЕНИЙ УКРАИНЫ.
И БЕЛЫЙ АНГЕЛ ВОЗЛЕ КЛАВИШ
Творит на людях волшебство,
О ЧЕМ ТЫ ДУШИ ВОПРОШАЕШЬ
ИЗ ВДОХНОВЕНЬЯ СВОЕГО?
И снова ВАШ ГОЛОС,РАДОСТЬЮ ЗВЕНЯ,
Замыкает круг бытия.
Божественно!!!
Дорогий, коханий всією нашою сім’єю Павло Ананійович!
Як чудово, що живе у Вашому виконанні, повному безмежного захоплення, традиція народної пісні великого народу з його славетною історією!
Слухаючи Ваш божественний голос, зримо уявляєш історію і культуру України, з чудовим народом якої пов’язана і історія нашого руського народу. Ці пісні вселяють надію, що ми завжди були і залишимося єдиним народом і , як сказав колись Маяковський, будемо жити “єдиним людським общежитьем”.
Чекаємо Ваших нових пісень, заздалегідь в черговий раз захоплюємося Вашим великим світлим сонячним талантом!
Будьте здорові, щасливі і так само привабливі!
З повагою сім’я Батраковых з Пермі.
Шановний, Павло Дворський зовсім протилежної думки – він націоналіст, “бандера”, як і переважна більшість українців, які аж ніяк не бажають жити в “общежитии” із зачуханими кацапами. Припиніть писати дурниці, тут не місце для політичних теревенів. Ще один такий коментар – і я вас заблокую.