Жива вода

Дискографія

Фотоальбом

Чернівці. Керівник – Юрій Шаріфов.

Ансамбль було створено наприкінці 70-х років у Чернівецькій філармонії замість вибувшого до Ялти ВІА “Червона рута”. Керував «Живою водою» ветеран львівського біґ-біту Юрій Шаріфов (екс-«Електрон»). Стиль – поп-музика у стилі “фанк”. “Золотий склад” гурту: Юрій Шаріфов (бас-гітара), Олександр Єкімов (гітара), Сергій Применко (ударні), В’ячеслав Медянік (вокал), Сергій Гончаров (клавінет), Ігор Бахарєв (синтезатори). Також в “Живій воді” спочатку працювала Лілія Сандулеса, яка через деякий час перейшла до Волинської філармонії. У 1981 році в групі з’являється новий голосистий соліст Іво Бобул, у 1983 році на фірмі “Мелодія” було записано платівку-міньйон з чотирма піснями Левка Дутковського («Зоряна ніч», «Якщо любиш, кохай», «Я побачив гори», «Краю мій, край»), у всіх чотирьох піснях Бобул був єдиним солістом. Потім «Жива вода» записала хіт «Бирюзовое колечко». У 1984 році частина гурту перебралася в Тернопільську філармонію, а дехто подався далі, в Росію… Найбільшим надалі досягненням Шаріфова був запис платівки з московським співаком Ігорем Сарухановим в 1989 році. Новий склад «Живої води» зміг нагадати про себе тільки через 10 років – завдяки пісням свого нового лідера, автора і виконавця Іво Красовського (друге місце фестивалю «Доля-94»).

Список пісень ВІА “Жива вода”, доступних в мережі, знаходиться тут

Зоряна ніч (Л. Дутковський – М. Ткач)

Краю мій, край (Л. Дутковський – О. Вратарьов)

Якщо любиш, кохай (Л. Дутковський – М. Ткач) – з Олександром Сєровим

8 Responses to Жива вода

 1. Олександр коментує:

  Так звичайно пам”ятаю групу Жива вода.Шкода шо неможливо віднайти пісню”Звідки в тебе очі сині”-є лише у виконанні В.Толкунової але це зовсім не те.Шкода що у меломанів вона не збереглася .Дуже хотілось почути цю пісню у виконанні гурту”Жива вода”так як вона звучала наприкінці 70х років

 2. Юрій коментує:

  На десь в в 1979 чи 1980 році концерті Бобула не було. Співали дві солістки і бас-гітарист. Виконували в основному власні пісні. Активно звучав дорогий тоді синтезатор, яким управляв А. Кларк. Крім двох гітар були саксофон і тромбон. По тодішньому регламенту прозвучали дві західні пісні – Белфаст з Боні-М, та щось з Бітлз. Безперечним хітом, що зірвав залу були “Сині очі”. “Пам’ятаю хвилювався, як побачив я тебе. Задивилась ти на хвилі, а вони гойдали море – море голубе.”
  Цю пісню не вдається знайти, хоча вона звучала на УТ. Можливо десь і відео є.
  На жаль відомий факт, що музичні записи на УТ активно розмагнічували активісти. Лише незначну кількість їх було збережено небайдужими співробітниками.

  • uaestrada коментує:

   На жаль, пісні “Звідки в тебе очі сині” у виконанні “Живої води” ми поки що не маємо. Думаю, з часом знайдеться.

 3. Ігор Олійник коментує:

  Читаючи історію віа “Жива вода”, знаходжу там один мах. Прошу уточнити дату з’яви Іво Бобула у цьому колективі, але це не 1983-й. Справа у тому, що мені довелось побувати на концерті “Живої води” на арені львівського цирку. Було це влітку 1981-го і Бобул вже співав у колективі. Схиляюся більше до думки пана Юрія, який говорить про те, що у 1980-му Бобула не було у ЖВ. Отже, скоріш за все Іво став членом колективу або в кінці 1980-го або ж у 1981-му.
  Повертаючись до тодішнього концерту, пригадую, що приймали ансамбль чудово. Я ж з нетерпінням чекав “Бирюзовое колечко” і воно таки прозвучало, правда у фіналі концерту. Шаріфов на басу був красунчиком!
  Респект!

  • uaestrada коментує:

   Достовірну історію “Живої води” поки що відшукати не вдалося. Просив написати щось таке Юрія Шаріфова і гітариста Олександра Єкімова, але вони не хочуть.

 4. Ігор Олійник коментує:

  Можливо, простіше звернутися до Іво Бобула, адже це стотується саме його ?

  • Ігор Олійник коментує:

   Хоча не варто звертатись. У 1983-му вийшов їхній спільний міньйон:
   1983 – И. Бобул и ВИА Живая вода С62-20163 006
   01. Якщо любиш, кохай [02:41]
   02. Краю мій, край [02:51]
   03. Зоряна ніч [03:06]
   04. Я побачив гори [02:37]
   Тут до ворожки не ходи: фірма звукозапису, а по-сумісництву – монополіст – “Мелодія” працювала не так оперативно, це не якийсь там Полідор. Отже, як на мене, все стало на свої місця.

 5. Ігор Олійник коментує:

  Отже, рік приходу Іво Бобула у віа “Жива вода” – 1981-й. Знайшов матеріал, якому можна довіряти gloss.ua/story/concerts/article/15077.
  Все решта – нісенітниці, які започаткував якийсь аматор, а решта сайтів тупо списали. У цьому, як на мене, є недолік Інтернета. Про Вікіпедію я взагалі мовчу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *