Кириліна Ірина

Ірина Кириліна – тендітна, невисока, майже дівочої статури композиторка, що має багато оригінальних музичних творів і популярність серед виконавців як естрадних, так і класичних.
Закінчила у 1977 році Київську консерваторію – клас композиції у професора Дремлюка. Дуже, до речі, боялась бути композитором, бо жінок на той час у цій професії майже не було. Тому про всякий випадок ще захистила диплом музикознавця.
Пише “серйозну” музику, а також пісні для багатьох відомих естрадних виконавців – Лілії Сандулеси, Іво Бобула, Павла Зіброва, Віталія Білоножка, Оксани Білозір та інших. Твори Кириліної виконували також Ніна Матвієнко та Людмила Артеменко. Викладає вокал у Київському інституті культури і мистецтв. У 1999 р. їй присвоєне почесне звання “Заслужений діяч мистецтв України”. Кириліна не тільки композитор, а ще й автор текстів та продюсер. Її нинішні підопічні — майбутнє української естради.
У композиторки дуже багато театралізованої музики для камерних ансамблів. Вона любить об’єднувати те, що не об’єднується. Є досвід роботи з київським театром драми і комедії, зараз він називається “Театр на Лівому березі”. Їй також цікаво працювати з виконавцями естрадної пісні, бо це також своєрідний театр, де за 5 хвилин відбувається ціле драматургічне дійство.
“Я радий, що в українській музиці є така талановита жінка, світла і гарна людина – композитор Ірина Кириліна”, – сказав якось про неї народний артист Павло Дворський. Що до цього ще можна додати? Мабуть, єдине – щоб краще зрозуміти Кириліну, треба слухати її музику.

Добре, коли все добре (сл. О. Вратарьова) – Л. Артеменко та ВІА “Водограй”

Колискова зорі (сл. М. Сингаївського) – Ніна Матвієнко

Крила життя (сл. А. Гайденка) – ВІА “Ореол”

Лелеча доля (сл. В. Цілого) – Любов та Віктор Анісімови

Привітай мене, поле моє (сл. В. Чередниченка) – Василь Бокоч

One Response to Кириліна Ірина

  1. Богдан коментує:

    Це такий “великий” перелік пісень? До речі, а чому се нема статті про цю чудову композиторку у Вікіпедії?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *