Петриненко Тарас

Дискографія

Фотоальбом

Публікації

Тарас ПЕТРИНЕНКО – Народний артист України, Заслужений діяч мистецтв України, співак, поет, композитор, син видатної оперної співачки Діани Петриненко.

Тарас Петриненко народився 10 березня 1953 року. Батьки, називаючи сина цим ім’ям (бо народився в день Тараса, що в перекладі означає “бунтівник”), неначе прирікли його на вічні випробування, бо самі були такими – українськими громадянами, патріотами. Тарас з раннього дитинства відчув на собі “переваги” імперського соціалізму, коли його батькам, відомим в Україні людям, інтелігентам, дорікали тим, що їхній син носив таке ім’я і розмовляв “нє русскім язиком”.

Свій шлях на саму вершину української естради Тарас Петриненко починав, як і більшість його ровесників, з танцмайданчика, де на початку 1969 року заспівав ансамбль «Еней», складений з учнів спеціальної музичної школи ім. Лисенка. В ньому Тарас грав на клавішних та співав. Через рік «Еней» дебютував на телебаченні і майже два роки був безперечним лідером української рок-музики. В кінці 1971 року Петриненко створив новий ВІА «Дзвони», та через три роки знову об’єднався з друзями з «Енея». Новостворений ВІА «Візерунки шляхів», довантаживши лірику «Дзвонів» (вірніше Петриненка) та фолк-рок «Енея», патріотикою членів спілки композиторів, на початку 1975 року записали на «Мелодії» на платівку-гігант.
Відразу ж ансамбль запросили до Укрконцерту, де під вивіскою «Гроно» він проіснував майже рік. Після служби в армії Петриненко недовго керував знаменитою «Мрією», та після того, як їм заборонили виконувати власні пісні (зокрема такий шедевр як «Пісня про пісню»), він певний час виступав у складі ВІА “Чарівні гітари”, а потім переїхав до Росії. З 1982 року Петриненко в тульському ансамблі «Красные маки», який на той час складався виключно з українських музикантів. З «Маками» він записав свої перші російськомовні хіти – «Погасшие звезды», «Перелетная птица», «Я скоро вернусь», та згодом повернувся в Україну. В 1986 році Петриненко разом з гітаристом Ігорем Шабловським та співачкою Тетяною Горобець відроджує «Гроно».

Спочатку репертуар дублював «Маки», та з’явилися «Україна», «Пісня про пісню», і досить швидко Петриненко став лідером української пісні. Дещо політизований і розтиражований лейблом «Кобза» альбом 1989 року «Я професійний раб», здається, зовсім не мав вад. Цікаво, що всі вважали «Гроно» поп-гуртом, хоч весь альбом аранжовано в стилі прогресив-рок. В 1991 році Петриненко почав запис для «Аудіо України» альбому «Господи, помилуй нас», який був завершений лише через два роки. Причиною тому розвал гурту «Гроно» – одного разу акомпануючі музиканти просто не повернулися із зарубіжних гастролів. Та це не відбилося на якості альбому – за підсумками 1993 року він визнаний кращим в Україні. В 1995 році метр нашої поп-музики мабуть вирішив спочити і несподівано став телеведучим – він деякий час вів на центральному телебаченні програму «Колискова для дорослих». Влітку 1997 року на «Таврійських іграх-VI» Петриненко отримав Всеукраїнську премію в галузі музики та масових видовищ «Золота Жар-птиця» в номінації «Жива легенда». В кінці року фірма «Нова Рекордс» випустила третій сольний альбом Петриненка «Любов моя». В 1999 році за особливий внесок у розвиток національної культури і мистецтва та вагомі творчі здобутки, солісту-вокалісту концертно-творчої організації «Київщина» Тарасу Петриненку присвоєне звання Народного артиста України; одночасно звання Заслуженої артистки України присвоєне його напарниці Тетяні Горобець. В 2003 році лейбл “Атлантик” причислив Тараса Петриненка до когорти рок-музикантів і видав збірник його пісень в серіїї «Рок-легенди України».
Восени 2004 року Тарас Петриненко брав активну участь у Помаранчевій революції, де на Майдані Незалежності неодноразово виконував свої пісні.

На музиці Тараса Петриненка виросло уже не одне покоління, а його пісні набули слави народних хітів. За більш як 40-річну творчу діяльність здається, досяг всього. Його люблять і боготворять і в Україні, і за її межами. За одну пісню “Україно” вже можна вшановувати його всілякими можливими й неможливими почестями. Але українська патріотична особистість Тараса Петриненка прагне понад усе лише одного — щоб нарешті українська культура, музика, пісня здобули гідне місце насамперед у своїй державі.

Тарас Петриненко, якби захотів, то давно вже співав би в Росії, а може, в Америці. З його голосом діапазону в 4 октави, з його унікальним талантом поета, композитора, музиканта неважко було б влаштуватись у житті, обзавестись охороною й престижним авто, жити шикарно й весело. Але тоді це вже не був би Тарас Петриненко.

Де б Петриненко не бував з концертами, завжди наголошує, закликає, волає про те, що допомогти українцям стати гідними свого славного минулого, багатовікових культурних надбань і традицій можуть самі українці, тобто, кожен з нас, якщо ми об’єднаємося. Недаремно цього бояться наші вороги. Стараються роз’єднати, розшматувати Україну.

Тарас розповів, як перед поїздкою у східні області в рамках року культури його намагалися переконати, мовляв, там нікому слухати й розуміти українську музику. Але в Донецьку, Луганську їх так зустрічали, як навіть на Галичині не було.

Тарас Петриненко продовжує боротьбу. За Україну, за її народ. Приєднуймося до нього!

Список пісень Тараса Петриненка, доступних в мережі, знаходиться тут

Весна і ти (Т. Петриненко)

Вітер червоний (Т. Петриненко)

Господи, помилуй нас (Т. Петриненко)

Камінь сонця (І. Шамо – О. Коломієць)

Ми не закінчили розмови (Т. Петриненко)

Останній з могікан (Т. Петриненко)

Пісня про пісню (Т. Петриненко)

Порожніх нот полова (Т. Петриненко)

Прапор України (Т. Петриненко)

Радіймо сонцю (К. Стеценко – Д. Чередниченко)

Україна (Т. Петриненко)

Чорнобильська зона (Т. Петриненко)

Я люблю твої тихі затоки (К. Мясков – В. Герасимов)

Я професійний раб (Т. Петриненко)

5 Responses to Петриненко Тарас

 1. Юлия коментує:

  Большое спасибо,что Вы есть!!!Ваши песни заставляют о многом задуматься,мы были у Вас на концерте,получили массу положительных эмоций,очень жаль что наш народ перестал ценить таких талантливых людей как Вы,мы очень Вас любим,долгих лет жизни и процветания!!!!!

 2. Олександр коментує:

  Дякую за Вашу творчість, Тарасе. Повертайтесь, будь ласка, на естраду, Ви потрібні народу України.

 3. Тарас коментує:

  Ото ТАКИЙ собі співак-ШПІЙОН Тарас Петриненко!
  Та йому в ЦРУ треба співати, бо так вже зашифрував своє місце народження, що ні один пес (чи то американський, чи єврейський, чи російський) його не знайде.
  Гей, Петре, а ти часом не з Віфлеєму зійшов до України?

  • Ігор Олійник коментує:

   Напевно писав з бодуна, бо 4-го січня. Де йому співати вирішить сам пан Тарас, не ваша це справа, тим пече – культури вам бракує, шановний. Зробіть хоча б 1% того, що зробив для України Петриненко, а потім відкривайте свого рота!

  • Ігор Олійник коментує:

   Про місце народження Тараса Петриненка читати ось тут

   ukurier.gov.ua/uk/articles/narodnij-artist-ukrayini-taras-petrinenko-mene-zba/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *